Jana Stejskalová

Jak si opravit hole?

MENU

Nevíte, co dělat, když se Vám zlomí hrot na holích, protáčí se rukojeť nebo prostě potřebujete na holích vyměnit nějaký díl z důvodu opotřebování?

Je to jednoduché! Postačí Vám k tomu pouze lepidlo do lepící tavné pistole, zapalovač, horká voda, starý hrnec, nůž a troška šikovnosti

Jak na to?

  1. Do hrnce s horkou vodou vložíme hůl tou částí, kterou chceme vyměnit/připevnit (hrot nebo rukojeť bez poutka) a chvilku počkáme. Již stávající lepidlo povolí a díl můžeme pěkně z tubusu hole vysunout. (No někdy to nejde úplně lehce a je třeba si pomoct např. sikovkami 🙂 Ale pozor na to, když máte hole karbonové nebo kompozitové, ať si je nezlomíte!)
  2. Nahřejeme si lepidlo nad zapalovačem (OPATRNĚ, ať Vám roztavené lepidlo nekápne na ruku! …spáleninka hodně bolí a špatně se hojí) a potřeme jím tubus tam, kde chceme díl dát. (Nedávejte lepidla moc, po nasunutí dílu se vytlačí, ale zase ne málo, ať díl drží.)
  3. Následně nasadíme díl „až na doraz“, aby se Vám v případě jednodílných holí nestalo, že budete mít po postavení obou holí vedle sebe jednu hůl delší a druhou kratší. Jestli jste dali více lepidla, mohlo se Vám stát, že se po nasazení dílu trochu vytlačilo, nevadí. Nechte ho vychladnout a opatrně ho kolem tubusu ořízněte nožem.
  4. HOTOVO! Hole máte spravené a můžete vyrazit na Nordic Walking, Nordic Running, Nordic Blading, běžky či sjezdovky…

(Autor: Mgr. Jana Stejskalová, 608 815 146, www.faktorplus.cz)