O nás

MENU

ČMFNW je dobrovolný, nezávislý a nepolitický spolek, který se svou činností zaměřuje na Zdravý způsob života. ČMFNW byla založena v říjnu 2014 a je zapsána ve spolkovém rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze v oddílu L, složce číslo 61402.

Cílem federace je poskytovat široké veřejnosti poradenské, lektorské a vzdělávací služby, které vedou ke zdravému životnímu stylu. Všechny aktivity federace jsou nastaveny s ohledem na individuální možnosti a potřeby jednotlivce. Každý člověk si tak najde optimální variantu vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, věku a fyzické kondici. V ČMFNW víme, že Zdravý způsob života je kombinací přiměřeného pohybu, vyvážené stravy a optimálního odpočinku.

V rámci svých činností, vychází ČMFNW z Nordic Walking, tedy chůze s holemi, která jednoznačně naplňuje představy optimálního pohybu vhodného pro širokou veřejnost. Na Nordic Walking navazují rozšiřující aktivity: Nordic Running (běh s holemi), Bodyweight (posilování s vlastním tělem), Core cvičení pro zpevnění středu těla, HIIT programy – Vysoce intenzivní intervalový trénink (High Intensity Interval Exercise), kurzy a přednášky o zdravém stravování a sportovní výživěpobytové kurzy a semináře věnující se uvedeným činnostem, tedy Zdravému způsobu života.

ČMFNW dává prostor pro seberealizaci všem lidem, kterým není lhostejné jejich zdraví. Veškerá populace včetně dětí a seniorů si v nabízených službách najde to své.

ČMFNW se nezabývá jen činnostmi týkající se zdravého životního stylu, ale je zájmovým spolkem s širokou členskou základnou.Zvláštní a velmi významné postavení má pro členy ČMFNW Partnerský program slev a výhod. Tento program opravňuje všechny členy federace nakupovat zboží a služby u partnerů ČMFNW s výraznými slevami.

Podporujeme výzvu 10 000 kroků. Cílem projektu je motivovat k pravidelné aktivitě vykonané po svých vlastních nohou.

Jsme partnerem ViaCzechia. Tyto stezky představují nejdelší a nejodvážněji vedené dálkové trasy v České republice. Jsou vhodné pro pěší turistiku, cykloturistiku nebo zimní turistiku na lyžích.