Charitativní pochod

MENU

Od myšlenky k činům

V roce 2017 se zrodil nápad: Máme okolo sebe mnoho fajn lidí, tak bychom mohli společně začít dělat dobré věci a díky Nordic Walking vychodit pomoc někomu, kdo to má v životě podstatně těžší než my… Tak jsme uspořádali 1. ročník charitativního pochodu v Konopišti. Neměli jsme ani tušení co od takové akce očekávat. Měli jsme jen představu, která se v mnoha ohledech doslova ani nepotkala s realitou. Byli jsme nadšení do práce ale úplně naivní. Netušili jsme, kolik lidí dorazí a zdali vůbec někdo přijde. Ale docela to šlo. Pravdou je, že prvních 5 ročníků vše probíhalo jen na bázi osobní účasti v Konopišti. Prostě budeme rádi, když přijdete a pomůžete. A tak chodili převážně naši kamarádi a známí z Benešova a jeho okolí. Protože se i tak akce účastníkům vždy líbila, rozhodli jsme se v ní pokračovat. No a jedeme už několik let… Každý ročník měl vyšší účast a společně se nám dařilo pomáhat většími částkami. Pouze při 4. ročníku nás zabrzdil Covid, pochod jsme museli zrušit a vybrat alespoň nějakou částku online. Při 6. ročníku jsme zřídili i transparentní účet a do pochodu se zapojili instruktoři naší federace, kteří pořádají menší pochody ve svých regionech respektive místě svého bydliště a vybranou částku zašlou na zmíněný transparentní účet. V současnosti se již také zapojují jedinci z různých koutů republiky, kteří se jdou projít sami či s blízkými a na transparentní účet odešlou libovolnou částku, kterou chtějí pomoci…

Vybrali jsme celkem 587 168 Kč!

Rok 2024 aneb 8. ročník pochodu:

V letošním roce se budeme snažit vychodit co nejvyšší částku Emči Boučkové. Emča se narodila jako třetí dítě, má dva starší zdravé bratry. Narodila se v termínu, přirozenou cestou, veškeré testy včetně testu plodové vody byly v pořádku, vše bylo bez problémů. Ihned po narození se ale zjistilo, že nemá vyvinuté oči. Později, že chybí i oční nervy a centrum. Rodiče doufali, že bude jen nevidomá, bohužel čas ukázal i další problémy. Emča má těžkou psychomotorickou retardaci, epilepsii, velkou skoliózu, je po několika ortopedických operacích. Je plně odkázána na pomoc blízkých. Sama se nenají, neoblékne, nepostará se o sebe po hygienické stránce. S oporou ujde pár kroků. Nemluví. Emča je ale jinak klidná, veselá slečna, které je patnáct let.

Termín a místo konání:

Neděle 13.10.2024, zámecký park Konopiště – sraz v 9:30-10:20 hod. vedle malého parkoviště pod hrází rybníka (pro účastníky pochodu parkovné zdarma). START: 10:30 hod.

Trasy:

2 km (dětský okruh s jednoduššími soutěžemi pro děti)
7 km pro ostatní

Doprovodný program pro děti, bohatá tombola, stánek s občerstvením a domácími výrobky, moderátor…

Pomohli jsme:

Spolku MARTINA ZACHA, který poskytuje pomoc při začleňování lidí s handicapem do normálního života… Pro tento spolek jsme pořádali první 2 ročníky.
PETŘE, která je po fatální nezaviněné dopravní nehodě odkázána na invalidní vozík, chybí jí kus lebky a stará se o ní maminka… Příběh Petry si můžete přečíst zde
Spolku SRDÍČKÁŘI, který pomáhá dětem se srdeční vadou…
MATYÁŠKOVI, který trpí nejtěžší formou dětské mozkové obrny a spasmy a mentálně byl ve 4 letech na úrovni 6měsíčního dítěte… Matyáškův příběh naleznete tady
DANIELCE, která trpí vzácnou formou svalové dystrofie, jež má v ČR okolo 5 pacientů. Danielka neumí lézt, stát ani chodit… Více se můžete dozvědět zde.
KRISTÝNCE s Leukodystrofií s úbytkem bílé hmoty. S příchodem dospívání se Kristýnce zhoršují všechny životní funkce… Kristýnky příběh je zde.

Zapojte se i Vy do pochodu a pomáhejte s námi, děkujeme!

Do pochodu se můžete zapojit i online, projít se sama/sám a pomoc (dar) poslat na transparentní účet.

Číslo transparentního účtu: 123-4654160247/0100

Minimální částka: 100 Kč

Takhle společně pomáháme již několik let…