Jana Stejskalová

10 bodů JAK ZAČÍT s Nordic Walking SPRÁVNĚ

MENU

Mnoho jedinců by se rádo věnovalo Nordic Walking, ale netuší jak začít. A hodně lidí, co již s holemi chodit začalo, má špatné vybavení, chybnou techniku…, a mohou si tak mnohem více ublížit než pomoci… Proto Vám přinášíme 10 bodů co dělat, abyste s holemi chodili správně…

  1. Velmi důležité je vybrat si vhodné vybavení na Nordic Walking. V první řadě správné hole pro Nordic Walking. Ale pozor! Pokud si plánujete hole zakoupit, tak si před tím zjistěte více informací, neboť hlavně ve velkých hyper-, super-, mega- marketech a dokonce i v obchodech se sportovním vybavením Vám stále ještě mnohdy při optání se na NW hole nabídnou (a prodají!!!) hole na Trekking (tedy vysokohorskou turistiku)! A víte, jakou délku holí zvolit? Poradíme Vám ZDE.
  2. Nezapomeňte také na dobré oblečení a především správnou obuv na NW.
  3. Jste-li vybaveni, můžete směle vyrazit na Nordic Walking… ALE!!! Abyste se naučili NW správně a vyvarovali se chybám, díky nimž si můžete ublížit, doporučuji oslovit kvalitního instruktora, který Vás naučí nejen správnou techniku NW, ale zodpoví i Vaše otázky týkající se optimálního provádění NW. Kvalitní proškolené instruktory NW po celé ČR najdete ZDE.
  4. Budete-li samouk (úplně nedoporučuji), vyhněte se nejčastějším chybám v technice!!!
  5. Nezapomínejte na pitný režim! V průběhu celého dne a také během samotného NW.
  6. Strava je rozhodujícím článkem a ovlivňuje také Vaše sportovní výsledky a úspěšnost. Oprašte správné stravovací návyky!
  7. Nordic Walking provozujte pravidelně s dlouhodobou perspektivou a vhodně jej kombinujte i s jinými sporty! Cvičení musí být nejen pravidelné ale také pestré.
  8. Nespěchejte na výsledky! Nepřepínejte se (hlavně, pokud jste dlouho nesportovali) a odpočívejte! Vaše tělo potřebuje správnou regeneraci.
  9. Nebudete-li moct nějaký den vyrazit na trénink Nordic Walking – NEVADÍ! Nepodceňujte chůzi – snažte se udělat co nejvíce kroků v průběhu dne… Vaše kroky si můžete jednoduše hlídat pomocí krokoměru. Kolik udělat denně kroků Vám poradíme ZDE.
  10. Vše dělejte s radostí a myslete na Vaše zdraví 🙂

A pokud Vás NW osloví natolik, že jej budete chtít naučit další, můžete se stát INSTRUKTOREM Nordic Walking a rozšířit náš tým!

(Autor: Mgr. Jana Stejskalová, 608 815 146, www.faktorplus.cz)