Jana Stejskalová

Nordic Walking trénink/lekce s instruktorem se vyplatí. A není to jen pro bohaté.

MENU

Výhody tréninku/lekce s instruktorem NW

Těch je mnoho. Mezi ty zásadní patří, že nechodíte špatnou technikou a trénink máte tzv. ušitý na míru. Navíc máte možnost konzultovat Vaše pocity, názory, myšlenky a vše je ihned převedeno do praxe. Instruktor Vás systematicky vede k dokonalosti, vysvětlí Vám vše potřebné, odstraní chyby v technice, seznámí Vás s materiálním vybavením i základními principy zdravého životního stylu (např. stravování, regenerace, odpočinku aj.). Instruktor za Vás myslí na všechno podstatné, bere v úvahu Váš zdravotní stav, úroveň kondice, Vaše cíle, respektuje Vaše preference a těm podřizuje celou koncepci lekce/tréninku.

Nevýhody tréninku/lekce s instruktorem

Žádné nejsou, pokud si tedy nenajímáte instruktora jen proto, že jej mají i Vaši přátelé a je to tzv. „IN“. V takovém případě vlastně ani na sobě pracovat nechcete.

Kolik Vás to bude stát

Máte-li skutečně dobrého instruktora, tak Vám peníze ušetří. Podstata tkví v tom, že kvalitní instruktor dokáže nastavit lekci/trénink tak, abyste dosáhli vytčených cílů (maxima možného) v odpovídajícím časovém úseku. To znamená, že netrávíte zbytečně spoustu hodin na obyčejných „procházkách“, které v podstatě řeší jen to, že jste na čerstvém vzduchu, což sice není zanedbatelné, ale Vy chcete více. Vaším cílem je lepší kondice, potažmo zdraví apod.

Nemáte-li tolik peněz anebo nechcete investovat takové částky, abyste s instruktorem chodili 3 – 4x v týdnu, což by byl ideál, nic se neděje. Nikdy nemůžete prodělat, když si zaplatíte alespoň v začátcích pár hodin a naučíte se správnou techniku. Pak Vám už jen postačí občas si zaplatit konzultaci či jednotlivý trénink/lekci a podle rad instruktora můžete chodit i sami. Vždyť již víte, jak na to.

Jak probíhá trénink/lekce s instruktorem

Dobrý instruktor s Vámi nejdříve zkonzultuje Váš zdravotní stav, případná omezení, Vaše zkušenosti s Nordic Walking a sportem obecně, seznámí se s Vašimi časovými možnostmi atd. V počátcích vaší spolupráce Vám instruktor vysvětlí veškerá pravidla tréninku/lekce, do nichž spadá i výživa a pitný režim, také vhodný oděv či obutí, výběr a nastavení správných holí aj. Sleduje Vás, jak chodíte, ihned opravuje, co děláte špatně a to nejen z hlediska pohybu svalů, ale odstraní Vám i chyby v dýchání.

Špičkoví instruktoři v současnosti již zařazují do svých tréninků/lekcí také posilovací cvičení s vlastním tělem (vlastní vahou), tzv. Bodyweight. V rámci takového cvičení Vás naučí procvičovat i svaly středu těla, což je pro Vaše zdraví a kondici velmi významné. Naučí Vás cvičit tak, abyste kompenzovali svalovou nerovnováhu, seznámí Vás s kompenzačním a protahovacím cvičením apod.

Instruktor Vás vede k vytčeným cílům komplexně. Naučí Vás pracovat trpělivě, systematicky, poctivě a bez výmluv…

>>>>>> Kvalitního instruktora NW po celé ČR najdete ZDE. <<<<<<

(Autor článku: Mgr. Petr Jež; tel. 724 033 133, www.faktorplus.cz)