Jana Stejskalová

Kurz BODYWEIGHT

Celodenní kurz 30. 11. 2024 Zahájení: 09:00 Místo konání: Benešov Cena: 1980 Kč (pro členy ČMFNW), běžná cena 2490 Kč
MENU

Kurz je určen všem sportovním příznivcům a vyznavačům zdravého pohybu. Instruktorům, trenérům, lektorům nebo zkrátka lidem, kteří si chtějí čistě pro vlastní potřebu rozšířit své sportovní obzory a naučit se, jak účinněji pracovat na fyzické kondici potažmo snížit tělesnou hmotnost, krevní tlak, vyšší hladinu cholesterolu, hladinu cukru v krvi či eliminovat bolest kloubů a zvýšit jejich pohyblivost aj.

Bodyweight je…

Cvičení s vlastním tělem, které respektuje anatomické základy člověka, k němuž nepotřebujete nářadí a náčiní a přesto můžete zlepšovat svoji celkovou kondici, svalovou sílu, vytrvalost, koordinaci i stabilitu. Cvičení je nenáročné na prostor a proto použitelné kdekoli a kdykoli – ve venkovním prostředí i v interiéru (zahrada, louka, les, byt, kancelář, hotelový pokoj apod.). Je určené všem, tedy začátečníkům, pokročilým či vrcholovým sportovcům bez ohledu na věk. Cvičení je pestré, tudíž zábavné, ale i náročné. Cvičení Bodyweight systému je základem pro různé v současnosti moderní programy jako je např. HIIT (intenzivní intervalový trénink) či Core trénink – pohyblivost, stabilita, síla středu těla aj.

Náplň kurzu:

 • Výuka Bodyweight systému – naučíte se správné technické provedení 80 ti různých cviků a jejich modifikací (z toho 35 druhů použitelných pro děti od 3 let věku).
 • Naučíte se tvořit cvičební sestavy z jednotlivých cviků a to jak pro dospělé tak i děti.
 • Seznámíte se a vyzkoušíte programy HIIT tréninku a CORE tréninku.
 • Naučíte se sestavu protahovacích cvičení obecně použitelnou v rámci pohybových činností běžné populace dětí i dospělých, ale i ve výkonnostním a vrcholovém sportu.

Harmonogram:

9:00 – 10:00 teoretická část
10:00 – 12:00 seznámení se s jednotlivými cviky (zásobník cviků)
12:00 – 12:45 oběd
12:45 – 15:15 praktický nácvik + protahovací cvičení
15:15 – 16:15 tvoříme sestavy
16:30 předání certifikátů

Na kurzu obdržíte:

 • manuál Bodyweight cviků s přesným popisem provedení
 • sestavu protahovacích cvičení
 • certifikát o absolvování kurzu

Hlavní lektor kurzu:

 • Mgr. Petr Jež

Od roku 1988 se věnuje zátěžové fyziologii (tvorbě kondičních programů) v rámci sportovní přípravy vrcholových i rekreačních sportovců (mužů i žen) jednotlivců i kolektivů. V roce 1996 začal pracovat i v oblasti výživy ve vrcholovém následně rekreačním sportu a v současnosti je jedním z mála odborníků, kteří dokáží na špičkové úrovni tvořit souběžně kondiční i výživové plány. Provozuje soukromou praxi v uvedených aktivitách. Zabývá se také poradenstvím v rámci redukce tělesné hmotnosti obecné populace (dětí, mládeže i dospělých). Věnuje se přednáškové a publikační činnosti.

Platební podmínky:

kurzovné 2490 Kč (resp. 1980 Kč) prosíme uhradit bankovním převodem – jednorázově!

Do zprávy pro příjemce uveďte své PŘÍJMENÍ.

Číslo účtu: 160727532/0300

S sebou:

 • pohodlné sportovní oblečení + ručník
 • náhradní sportovní oblečení (z důvodu propocení)
 • sálovou obuv
 • karimatku na cvičení
 • pití a svačinu
 • psací potřeby

Storno podmínky:

V případě, že Vaši účast na kurzu zrušíte více jak týden před konáním kurzu, bude Vám celá částka (tj. 2490 Kč, resp. 1980 Kč) vrácena zpět.

Pokud Vaši účast na kurzu zrušíte až v týdnu, kdy má daný kurz proběhnout nebo nebude-li z Vaší strany storno vůbec provedeno, propadne celá částka našemu zařízení. Na kurz je možné vyslat náhradníka. V případě vyslání náhradníka nebude účtován storno poplatek.

Přihláška na kurz